ЯК ПРИБРАТИ ЮРИДИЧНУ АДРЕСУ З КВАРТИРИ?

Як прибрати юридичну адресу з квартири?

 

Як на квартирі може з'явитися юридична адреса?

Закон про процедуру реєстрації юридичної особи в Україні сьогодні є досить простим, і при заповненні юр. реєстратор не вимагає підтвердження прав на приміщення.

З одного боку, це зручно для компаній бо менше документів збирати перед реєстрацією. З іншого боку, це дає простір для шахрайських дій — зареєструвати ТОВ сьогодні можна на будь-якій адресі, зокрема й житловій.

Як дізнатись, чи є на квартирі юридична адреса?

Дізнатися про те, що за вашою адресою «розташувалася» компанія, не так просто — багато хто з тих, хто з цим зіткнувся, з'ясували це лише після отримання листів на ім'я юр. особи.

Але є ще один спосіб переконатись у цьому — перевірити свою адресу у відкритих базах ЄДР. Зробити це можна, наприклад, на сайті ring.org.ua або за допомогою робота в Телеграмі @OpenDataUABot.

Чи можна не прибирати юридичну адресу з квартири?

Багато власників житла спочатку не знають, що робити, якщо у квартири виявилася юридична адреса, про яку вони не знали, і чим це загрожує для них особисто.

Поспішаємо заспокоїти: для господаря квартири таке несподіване «сусідство» майже нічим не загрожує, навіть якщо компанія з вашою адресою зануриться у борги. І вже точно власник не повинен займатися виправленням юрадрес чужої компанії в реєстрах.

Але неприємні наслідки від реєстрації чужої фірми за житловою адресою можуть наступити — наприклад, квартиру можуть випадково заарештувати в процесі стягнення із зареєстрованого на ній підприємства.

Крім цього, саме за цією адресою з перевіркою може прийти податкова, а в деяких випадках у квартирі можуть навіть влаштувати обшук та допитати власників як свідків у справі компанії.

Звичайно, в результаті правоохоронні органи переконаються, що господарі квартири не мають жодного стосунку до фірми, але нервів ці розгляди можуть витратити чимало.

Як прибрати юридичну адресу з квартири

Законодавство поки що не передбачає процедуру зняття юрадреси з квартири, але у власників все одно є кілька варіантів.

  1. Намагатися розшукати фірму самостійно. Наприклад, можна спробувати погуглити ЄДРПОУ компанії — раптом реквізити вказані десь на сайті поряд із номером телефону. Можна пошукати фірму в інтернеті за ім'ям засновника або за назвою компанії. Якщо пошуки дадуть плоди, ви зможете домовитись із підприємством самостійно — правда, якщо вони вже зареєстрували фірму на вашу адресу, у цьому є серйозні сумніви.
  2. Звернутися до державної фіскальної служби. Якщо ви не хочете займатися розшуком юросіб — довірте це податковій. Напишіть скаргу, додайте до неї документи на право власності та просіть провести перевірку фірми.
  3. Звернутися до поліції. Правоохоронні органи приймуть у постраждалої сторони заяву та проведуть відповідні заходи, щоб допомогти позбавитися небажаного «сусіда».
x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.