5 ВАЖЛИВИХ ЗМІН У ОПОДАТКУВАННІ 2022 РОКУ В УКРАЇНІ

5 важливих змін у оподаткуванні 2022 року в Україні 

 

Нові правила виїзних податкових перевірок

Раніше якщо компанія втратила або достроково знищила первинну документацію, і в цей момент до неї прийшла податкова, перевірку переносили на строк до 120 днів. З 1 січня 2022 року нічого не переноситимуть, якщо інспектор прийшов перевірити бюджетне відшкодування ПДВ.

Окрім цього, тепер і сам податковий інспектор, і представник юридичної особи (платника податків) можуть фіксувати перевірку на фото, відео або записувати на диктофон. Це допоможе уникнути спірних ситуацій.

Податковим резидентом України тепер можуть визнати іноземну компанію

Ця зміна особливо важлива для IT-компаній.

Навіть якщо юридичну особу зареєстровано за кордоном, тепер фіскальні органи зможуть визнати її податковим резидентом України. Це станеться у разі, якщо управління, бухгалтерський облік чи операційна діяльність відбувається на території України.

Після цього юридичні особи зобов'яжуть платити податок на прибуток — 18%.

Тепер можуть перевірити документи, навіть якщо немає даних про порушення

Раніше податкова могла запросити в юридичної особи документи на перевірку лише в тому випадку, якщо мала факти про порушення податкового законодавства.

З 1 січня 2022 року формулювання змінилося. Тепер фіскали зможуть запитати документи, маючи факти, які можуть свідчити про порушення.

РРО для ФОП: з 1 січня майже всі мають встановити касу

Одне з найрезонансніших нововведень українського оподаткування у 2022 році. У двох словах, всі ФОП, які приймають платежі готівкою, через термінал або через платіжні системи типу LiqPay і Portmone, тепер зобов'язані надавати покупцям чеки.

Це стосується ФОП II, III та IV груп єдиного податку, наприклад, ресторанів, магазинів або фермерських господарств.

З 2022 року електронні послуги оподатковуються ПДВ

Про це потрібно знати кінцевим споживачам та фізособам-підприємцям: з 1 січня 2022 року іноземні компанії, які надають електронні послуги, зобов'язані сплачувати ПДВ. До них належать, наприклад, Google, Amazon, Microsoft та інші постачальники програм та хмарних послуг.

А оскільки такий податок зазвичай переносять на покупця, швидше за все, це спричинить зростання ціни інтернет-сервісів та програмного забезпечення.

 

Незалежно від того, чи торкнулися ці зміни, ми в компанії Моноліт завжди готові надати в оренду юридичну адресу, яка точно пройде перевірку податкової, а також дозволить поміняти район на більш зручний.

Виберіть приміщення з каталогу або зателефонуйте нам - ми будемо раді допомогти!

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.