ЯКІ КОМПАНІЇ НАЙЧАСТІШЕ ПЕРЕВІРЯЄ ПОДАТКОВА?

Які компанії найчастіше перевіряє податкова?

 

Податкова перевірка 2022 року в Україні

Опендатабот / CC 4.0

 

За план-графіком найбільше перевірок, як завжди, пройде у юридичних осіб — представників великого, середнього та малого бізнесу — на 16% більше підприємств, ніж минулого року. Також до списку перевірок потрапили понад півтори тисячі фізосіб-підприємців (ФОП).

Найменше перевірятимуть банки та великі холдинги — порівняно з 2021 до списку потрапило на 55% менше концернів та корпорацій.

Основні критерії відбору юридичних осіб та ФОП для податкової перевірки

Згідно з наказом Мінфіну №524, до юрособи з високою ймовірністю прийдуть із перевіркою, якщо:

  • Сплачений податок не співпадає зі зростанням доходів компанії або дуже відрізняється від середнього по галузі.
  • Є великі транзакції з контрагентами, які оголошені у розшук, ліквідовані чи не є податковими резидентами України.
  • Компанія схожа на фіктивну — наприклад, зареєстрована за масовою юридичною адресою, статутні документи часто змінюються або засновник із соціально вразливих верств населення.
  • Дебіторська заборгованість більша за кредиторську у 2 і більше разів (підприємству заборгували в рази більше, ніж це підприємство збирається виплатити співробітникам та контрагентам).
  • Серед усіх витрат компанії більше 30% не пов'язане з виробництвом та реалізацією продукції, або такі витрати перевищують собівартість продукції.
  • Компанія продає товари, роботи або послуги за ціною, нижчою за собівартість або з дуже невеликою націнкою.
  • Підприємство ліквідовано, оголосило себе банкрутом чи задекларувало негативний фінансовий результат.

Для фізичних осіб підприємців правила приблизно ті самі, але є й свої особливості:

  • Задекларований дохід є дуже близьким до кордонів групи. Наприклад, на ІІ групі ФОП з 01.01.2022 дохід не повинен перевищувати 5 421 000 грн (834 мінімальні зарплати), а компанія задекларувала 5 420 000 грн.
  • Є дані, що компанія ухиляється від податків із зарплат — наприклад, не оформляє трудові відносини із працівниками.
  • Витрати у майновій декларації становили понад 75% доходів.

Це основні причини, через які на підприємство може прийти податкова перевірка. Повний список можна вивчити у наказі Мінфіну №524.

Як знизити ризик податкової перевірки моєї компанії?

Найчастіше податкова перевіряє ті підприємства, які мають ознаки ухиляння податків. Відповідно, щоб знизити ризик перевірки, слід виключити такі ознаки.

Тому головна рада — не приховувати доходи від ДПС, і це одразу зменшить ризик проведення податкової перевірки. Крім того, не варто продавати товар без документів або реєструвати компанію за неперевіреною адресою.

 

А якщо вам знадобилася юр. адреса для реєстрації або зміни даних, зверніться до Моноліту. Ми надаємо в оренду немасові юридичні адреси у Києві та Україні, які не викличуть питань у податкової. Просто оберіть приміщення з каталогу або зателефонуйте нам — будемо раді допомогти!

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.