ОАСК ВИЗНАВ НЕЗАКОННИМ ПРОВЕДЕННЯ ПОДАТКОВИХ ПЕРЕВІРОК ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ОАСК визнав незаконним проведення податкових перевірок під час карантину

Що трапилося?

У березні 2020 року Верховна Рада України ухвалила низку законів, які забороняли податківцям проводити перевірки у юридичних осіб та ФОП до закінчення адаптивного карантину.

Проте менш ніж за рік Кабмін вирішив призупинити дію мораторію та відновити перевірки юридичних осіб.

Чому ОАСК визнав незаконним проведення податкових перевірок під час карантину?

Українське підприємство ТОВ «Проммісплав» подало до суду на Кабінет міністрів — компанія стверджує, що поновлення перевірок суперечить Конституції України та ПКУ.

26 січня 2022 року суд погодився з цим твердженням та визнав дії Кабміну неправомірними, а рішення недійсним.

Як захиститись від незаконних перевірок податківців під час карантину?

Поки що рішення не набуло чинності. Коли це станеться, юрособи та фізичні особи-підприємці зможуть заперечити планову перевірку або не допустити інспектора до її проведення. Щоправда, це стосується лише тих, хто підпадає під ухвалу КМУ №89.

Навіть якщо це не ваш випадок, бізнес завжди може заперечити в суді включення компанії до план-графіку перевірок. Якщо податківці планують перевірку без достатніх підстав, суд може її скасувати. Тому важливо стежити за опублікованим план-графіків перевірок ДПС та вчасно реагувати, якщо ви підозрюєте, що ваші законні права було порушено.

 

Податкове законодавство чітко обмежує критерії ризику, за якими складає план-графік перевірок. Наприклад, ризик підвищується, якщо підприємство ігнорує запити податкової або має ознаки фіктивності. Щоб убезпечити себе, важливо забезпечити своєчасне отримання кореспонденції та оперативно реагувати на запити.

Щоб знизити ризик проведення податкової перевірки у наших клієнтів, ми в компанії Моноліт здаємо в оренду юридичні адреси з поштовим обслуговуванням, які не є базою масових юр. адрес. Виберіть адресу на сайті або замовте дзвінок менеджера - завжди раді допомогти :-)

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.